Doğum Sonrası için Kontroller | Elenatal Türkiye

Kontrol Listesi

Multivitamin ve mineral takviyesi alma ihtiyacınızı araştırın

Bebeğinizi emziriyorsanız, hem kendiniz hem de bebeğiniz için önemli besinlerden yeterince aldığınızdan emin olmak için yardıma ihtiyacınız olabilir. Emzirme döneminde olan kadınlar için tasarlanmış bir multivitamin ve mineral takviyesi denemek için doktorunuza ve eczacınıza danışın.

 

Doğum duyurusu gönderin

Ailenizin yeni üyesini, dost ve akrabalarınıza göndereceğiniz kartlar veya e-postalar ile karşılayın! Geleneksel olmak istiyorsanız yerel gazetenizde bir duyuru yayımlayabilirsiniz.

 

Özel Sağlık Sigortası'nı unutmayın

Bebeğinizi sigorta kapsamına aldırmak için özel sağlık sigortası şirketinizle iletişime geçin.

 

Doğum sonrası sağlık kontrolünüz için randevu alın

Her şeyin normale döndüğünden emin olmak için doktorunuzdan bir sağlık kontrolü randevusu alın. Bu, aynı zamanda duygularınız ve varsa yaşadığınız sorunlar hakkında konuşmak için iyi bir fırsat olacaktır.

 

Bebeğinizin kontrollerini ve aşılarını ayarlayın

Bebeğinizin düzenli kontrolleri, 1 ila 4 hafta, 6 ila 8 hafta ve 6 ila 8 ay arasında yapılmalıdır. Birinci yıl aşılarının vakitleri, 2, 4, 6 ve 12. aylardır.

 

Bebeğinizin kontrollerini ve aşılarını ayarlayın

Bebeğinizin düzenli kontrolleri, 1 ila 4 hafta, 6 ila 8 hafta ve 6 ila 8 ay arasında yapılmalıdır. Birinci yıl aşılarının vakitleri, 2, 4, 6 ve 12. aylardır.

 

Doğum sonrası egzersizlerine başlayın

Pelvik tabanınız ve göbek kaslarınız doğumdan sonra canlanmaya ihtiyaç duyacaktır. Hastanenizde veya yakınınızdaki spor salonunda düzenlenen bir doğum sonrası egzersizinde diğer yeni annelere katılın.

 

Doğum kontrolü düşünün

Eğer başka bir hamilelik planlamıyorsanız doğum kontrolü düşünün. Yaygın inancın aksine, emzirme, yeterli bir doğum kontrol yöntemi değildir. Anne sütünüzü etkilemeyecek yöntemleri doktorunuzla konuşun.

 

Kendi duygusal sağlığınıza sahip çıkın

Yeni bir bebeğin talepleriyle başa çıkarken ilk haftalarda moralinizin biraz düşük olması çok normaldir. Bu duygular genelde kendiliğinden yumuşayacaktır ama doğumun üzerinden 2 hafta geçtikten sonra bunalmış veya üzgün hissediyorsanız, doktorunuzla konuşun.